-
Karhunkaato 16.12.2023 tulokset
16.12.2023 MMDC, Malmin Mestari, Malmi, Helsinki
(15)
1 SeMaNe 42,48,45
(Seppo Kirjavainen, Bee DC - Markku Kinnunen, Kotka DC - Jani Näslund, Hertas DT Vantaa)
2 Steissis Hot Mum
(Aaron Knox, Steissin TK - Sami Blomqvist, Hot Rod DC - Toni Haatanen, Steissin TK)
3 Team Tohelot
(Kari Hänninen, Hot Rod DC - Tatu Nikkinen, Röda DC - Markus Joensuu, Steissin TK)
4 Jack & Jones feat Pastori
(Jarkko Uutela, Bee DC - Joni Ålenius, DC Seven Badgers - Pasi Eriksson, Bee DC)
-
Karhunkaato 2022 tulokset
Karhunkaato 2022 tulokset
17.12.2022 Malmin Mestari, Malmi, Helsinki
(16)
1 Herttali
Jani Näslund Hertas DT Vantaa, Ali Roberts Willi, Ari Ilmanen Hertas DT Vantaa
2 350KG
Heikki Hyvönen Samuli Blues, Niko Kanervo PDK, Pasi Kanervo Skan-Tikka
3 Jakke Jäyhä and the boys
Jarkko Uutela Bee DC, Pasi Eriksson Bee DC, Esko Suomi Bee DC
4 Joulun Ihmeet
Toni Haatanen Steissin TK, Aaron Knox Steissin TK, Seppo Kirjavainen Bee DC
-
Karhunkaato 3.12.2016 tulokset
Karhunkaato 3.12.2016
Tulokset (16)
1. Robbenin Sisätilapojat -
Toni Haatanen/Markus Joensuu/Teemu Kaltti, Bee DC/Bee DC/Hertas DT Vantaa
2. NOU MÖRSI -
Seppo Kirjavainen, Markku Kinnunen, Uki Takkinen, Bee DC/Kotka DC/Kontulan Tikkaklubi
3. Etelän hetelmät -
Mats Fagerholm/Jani Näslund/Marko Vuorivirta, Steissin TK/villi/villi
-
Karhunkaato 9.12.1017 tulokset
KARHUNKAATO 09.12.2017 tulokset
Joukkueita 12
- Jukis
Seppo Kirjavainen (Bee DC)
Juha Koutonen (Kukon Tikka)
Uki Takkinen (Kontulan TK)
- Saumahiplarit
Kauko Saarinen (Hertas DT Vanta)
Marko Seppälä (Hertas DT Vantaa)
Antti Aronen (Hertas DT Vantaa)
- Race To Geis Maissel
Teemu Kaltti (Bee DC)
Toni Haatanen (Bee DC)
Markus Joensuu (Bee DC)
- Syyntakeettomat
Markku Kinnunen (Kotka DC)
Tarja Pellikka (Team Lassila)
Petri Mantila (Ohari DC)
-
Lassilan parit 2.2.2019 tulokset
Lassilan parit 2.2.2019 tulokset
Kaikki (23)
- Jyri Ussa/Miko Este, Arctic Circle DC/Pooldarts
- Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen, KSD/Rikhard’s Dart
- Raimo Rekinen/Esa Jokela, Ohari DC/villi
Naiset (4)
- Anu Ampiala/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka (9.)
- Lottanoora Heinäharju/Lumi Silvan, Hot Rod DC/villi (14.)
- Lotte Savolainen/Tuula Timberg, Ohari DC (15.)
-
Litma Cup 9.6.2018 tulokset
Litma Cup
9.6.2018 tulokset
10 os.
1. Kalevi Markkanen Kotka DC / Aleksi Renvall PDK
2. Janne Mononen PDK / Sami Reijonen KSD
3. Mika Virtanen Willi / Roope Andersson Willi -
Ohari DC:n 11.sekaparit 31.3.2018 tuloksia
Ohari DC 11.sekaparit tuloksia
31.3.2018 Il Treno, Helsinki
SP 601/5/3 (22 paria)
1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/Kontulan TK
2. Heli Kantele/Marko Kantele, Samuli Blues
3. Marja Hyttinen/Ilkka Virtanen, Haku-Tikka/Hertas DT Vantaa
-
Ohari DC:n 14.sekaparit tulokset
Ohari DC:n 14.sekaparit
9.11.2019 Il Treno, Mellunmäki, Helsinki
(23)
- Anu Ampiala/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/KSD
- Lotte Suomi/Esko Suomi, Ohari DC/Steissin TK
- Kaisu Rekinen/Timo Kuosmanen, Sörkan Tikka
- Marke Puumala/Pasi Eriksson, Bee DC
-
Ohari DC:n 19.Sekaparit 14.10.2023 tulokset
Ohari DC:n 19. Sekaparit tulokset
14.10.2023 Il Treno, Mellunmäki, Helsinki
(19)
1. Toni Haatanen/Lumi Silvan (Steissin TK/Steissin TK)
2. Uki Takkinen/Anu Ampiala (Keski-Suomi Darts/Sörkan tikka)
3.-4. Seppo Kirjavainen/Susanna Haatanen (Bee DC/Steissin TK)
Marke Puumala/Aaron Knox (Malmin Mestari DC/Steissin TK)
-
Ohari DC:n 9. sekaparit 15.4.2017 tulokset
Ohari DC:n 9. sekaparit 15.4.2017
Tulokset (14 os.)
1. Tuula Kiviniitty/Jari Lintunen, Haku-Tikka
2. Taru Kettunen/Erkki Oksman, Haku-Tikka
3. Arja Tappola/Marko Vitikkala, DC Black Bird/JAM Darts
Tulokset tästä
-
Ohari DC:n parikisa 22.9.2018 tulokset
Ohari DC:n parikisa tulokset
22.9.2018 Il Treno
NP (6)
- Anu Ampiala/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
- Tuula Kiviniitty/Marja Hyttinen, Haku-Tikka
- Lotte Savolainen/Ritva Pentikäinen, Ohari DC
Finaali: Anu/Kaisu - Tuula/Marja 4 - 3 (29,31,27,28 - 41,29,30)
Kaisu 143 pox.AP (11)
- Miko Este/Jyri Ussa, Pooldarts/ACDC
- Mats Matte Laine/Atte Autio, DC Tornado
- Sepi Kirjavainen/Toni Haatanen, Richard's Dart/Steissin TK
Finaali: Mats/Atte - Miko/Jyri 2 - 4 (23,31 - 27,27,27,25)
-
Ohari DC:n sekaparikisa 27.10.2018 tulokset
Ohari DC:n 12.sekaparit
27.10.2018 Il Treno, Mellunmäki, Helsinki
SP (21)
1. Milla Sainio/Juha Koutonen, Sörkan Tikka/Kukon Tikka
2. Tuula Kiviniitty/Jari Lintunen, Haku-Tikka
3. Lotte Savolainen/Esko Suomi, Ohari DC/Steissin TK
4. Kaisu Rekinen/Seppo Kirjavainen, Sörkan Tikka/Richard’s Dart
OhariDCn_12.sekaparit_271018_tulokset.pdf
-
Ohari DC:n singelikisa 29.12.2018 tulokset
Ohari DC:n singelikisa
29.12.2018 Il Treno
NS (12)
- Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
- Marja Hyttinen, Haku-Tikka
- Maret Liiri, Samuli Blues
AS (26)
- Marko Kantele, Samuli Blues
- Sami Sanssi, Tridentti
- Markku Kinnunen, Kotka DC
-
Ohari DC:n Välipäiväsingelit 30.12.2023 tulokset
30.12.2023 Il Treno, Mellunmäki, Helsinki
AS (25), 301AV
- Esko Salmela (DC Seven Badgers)
- Seppo Kirjavainen (Bee DC)
3.-4. Vesa Ikkala (Ohari DC)
Marko Lehtinen (Malmin Mestari DC)
-
Ohari DC:n VII sekaparit 26.3.2016 tulokset
Ohari DC:n VII sekaparit 26.3.2016
Tulokset
1. Kaisu Rekinen/Ali Roberts, Sörkan Tikka/KTK
2. Taru Kettunen/Esko Suomi, Haku Tikka/Steissin TK
3. Marja Hyttinen/Ilkka Virtanen, Haku Tikka/villi
4. Minna Fagerström/Petteri Westerholm, Päkki Darts/Hot Rod DC
Kaikki tulokset
-
Ohari DC:n VIII sekaparit 17.9.2016 tulokset
Ohari DC:n VIII sekaparit 17.9.2016
Tulokset (18)
1. Kaisu Rekinen/Pasi Hyttinen, Sörkan Tikka/Kontulan Tikkaklubi
2. Arja Tappola/Seppo Kirjavainen, DC Black Bird/Bee DC
3. Marke Puumala/Jarkko Uutela, Bee DC
-
Oharin 17.Sekaparit - tulokset 10.09.2022
Oharin 17. Sekaparit – tulokset
10.9.2022 Il Treno, Mellunmäki, Helsinki
SP (18)
- Marke Puumala/Aaron Knox, Bee DC/Steissin TK
- Ritva Pentikäinen/Seppo Kirjavainen, Ohari DC/Bee DC
- Lotte Suomi/Esko Suomi, Arctic Circle DC/Bee DC
- Kaisu Rekinen/Esa "Emppu" Jokela, Sörkan tikka/DC Osman Viikingit
-
Oliver Cup 27.8.2016 tulokset
Oliver Cup 27.8.2016 tulokset
NS (8 paria)
1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka/ Anu Ampiala, Sörkan Tikka
2. Marke Puumala, Bee DC/ Raisa Leimunen, Bee DC
3. -4. Marietta Kähärä, Ohari DC/ Sirpa Järvelä, Ohari DC
Arja Tappola, DT Black Bird/ Sari Vesterinen, DT Black Bird
AS (17 paria)
1. Heikki Tuomisto, Richard´s Dart/ Olli Kinnari, Richard´s Dart
2. Ari Larikka, Hertas DT Vantaa/ Reijo Ahokas, Hertas DT Vantaa
3.-4. Petri Aksentjeff, Kontulan Tikkaklubi/ Michael Henriksson, Kontulan Tikkaklubi
Teemu Kaltti, Hertas DT Vantaa/ Markus Joensuu, Hertas DT Vantaa
-
Peggy Sue Cup 28.4.2018 tulokset
Peggy Sue Cup 28.4.2018
tulokset (44)
1. Uki Takkinen KTK
2. Mikko Silven Casablanca
3.-4. Marko Kantele Samuli Blues
Vesa Porkola Samuli Blues
-
Puksun Paritiuha 14.5.2016 tulokset
Puksun Paritiuhan tulokset (14 paria):
1. Pasi Hyttinen / Seppo Kirjavainen, KTK / Tillikka DC 2. Teemu Kaltti / Toni Haatanen, Hertas DT 3.-4. Marko Seppälä / Ari Larikka, Hertas DT Juha Pihkala / Tarja Salminen, Tillikka DC 5.-8. Jarkko Uutela / Juha Poutanen, Tillikka DC / Haku-Tikka Toni Huuskonen / Mika Valkeinen, Haku-Tikka / Hot Rod DC Marko Valtanen / Ari Haaranen, Team Lassila Marko Vitikkala / Markus Joensuu, Jam Darts / Hertas DT 9.-16. Jyrki Hosio / Esko Suomi, Haku-Tikka / Steissin TK Kari & Leena Välimetsä, Porvoon DK / Tillikka DC Susanna Haatanen / Marke Puumala, Sörkan Tikka / Tillikka DC Janne Uutela / Joni Linkola, Tillikka DC Raisa Leimunen / Minna Fagerström, Tillikka DC / Päkki Darts Seppo Kinnunen / Lasse Taskinen, Tillikka DC
Sivu 5 / 6